Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Türkiye operasyonel kiralama sektörü istikrarlı büyümesini devam ettiriyor

TOKKDER’in, bağımsız araştırma şirketi TNS Global işbirliği ile yürütmekte olduğu pazar araştırmasının 2014 yılı sonuçlarını içeren “Türkiye Operasyonel Kiralama Sektör Raporu” yayınlandı.

Türkiye operasyonel kiralama sektörünün genel resmini çıkartmak, potansiyelini ve trendlerini tespit etmek ve kamuoyunu sektör trendleri konusunda bilgilendirmek amacıyla 3 aylık periyodlarda tekrarlanan pazar araştırmasının, 2014 yılı sonuçlarını içeren Türkiye Operasyonel Kiralama Sektör Raporu yayınlandı. Raporda yer alan veriler Türkiye operasyonel kiralama sektörünün istikrarlı büyüme trendini sürdürmekte olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Daha fazla

TOKKDER & KKB Kredi Kayıt Bürosu işbirliği ile KBB Reel Sektör Kredi Değerlendirme Sistemi hayata geçirildi

TOKKDER araç kiralama sektörüne fayda sağlayacak çalışmalarına bir yenisini ekledi. TOKKDER üyeleri artık daha etkin risk yönetimi yapabilecek.
Bireysel araç kiralama müşteri adaylarının riskini, TOKKDER standartlarında değerlendirerek, sistemi kullanacak araç kiralama şirketine ilgili müşteri adaylarına “araç ver / araç verme” ve verilebilecek uygun araç grubu önerisi yapacak web tabanlı bir sistem olan “KKB Reel Sektör Kredi Değerlendirme Sistemi” TOKKDER & KKB Kredi Kayıt Bürosu işbirliği ile hayata geçirildi. Daha fazla

TOKKDER Çalışma Komiteleri faaliyetlerine başladı

Günlük kiralama ve operasyonel kiralama sektörlerinin sürdürülebilir şekilde gelişimine katkıda bulunmak, sorunlarına çözüm üretmek adına TOKKDER çatısı altında kurulan 5 çalışma komitesi çalışmalarına başladı. Ocak ve Şubat 2015’de ilk toplantılarını gerçekleştiren
• Günlük Kiralama – Risk ve Düzenlemeler Komitesi
• Operasyonel Kiralama – Risk, Hukuk ve Finans Komitesi
• Operasyonel Kiralama – Operasyon Komitesi
• İletişim ve Tanıtım Komitesi
• Eğitim ve İnsan Kaynakları Komitesi
TOKKDER yönetim kurulu tarafından belirlenmiş olan konularda çalışmalarını yaparak önerilerini TOKKDER yönetim kuruluna değerlendirilmek üzere iletecekler.
Her birinde, konusunda uzman 10 kadar TOKKDER üye firma temsilcisinin ve TOKKDER yönetim kurulu üyelerinden sponsorların yer aldığı çalışma komiteleri, toplantılarını 2 ayda bir gerçekleştirecek.
Gerektiğinde komitelerin daha da sık toplanabileceğini belirten TOKKDER genel koordinatörü Tolga ÖZGÜL çalışma komiteleri sayesinde TOKKDER çatısı altında çok sesliliğin sağlanacağını, ortaya koyulacak farklı görüş ve öneriler sayesinde araç kiralama endüstrisinin gelişiminin sürdürülebilirliğine önemli fayda sağlanacağını belirtti.

Çin’i anlamak

Çin’in sadece taklit ürünlerin yapıldığı devasa bir fabrika olduğunu düşünenlere hararetle bir ziyaret öneririm. Şehircilik politikalarına baksınlar, eğitim kurumlarını gezsinler, eğitim programlarını incelesinler, hatta meşhur tek çocuk politikasını incelesinler… Şaşıracaklarına eminim.

Daha fazla

Siber Güvenlik

Her şeyin ve herkesin dijital olarak bağlantılı olduğu, Nesnelerin İnterneti olarak bilinen oluşum, işletmeler, hükümetler ve tüketiciler için sayısız fırsat ve yetkinlik sunacak. Bu kavram, faaliyetleri iyileştirecek, tüketici ilişkilerine yeni bir tanım getirecek ve işletmelere yenilikler sağlayacak.

Daha fazla

Otomotiv Dünyası

Türkiye Otomotiv pazarında 2014 yılı on iki aylık dönemde geçen yıl aynı döneme göre toplam pazar yüzde 10 azalarak 807 bin 486 adet, üretim yüzde 4 artarak 1 milyon 170 bin adet, ihracat ise yüzde 7 artarak 885 bin 180 adet olarak gerçekleşti. İhracat değeri de yüzde 6 oranında artarak 22 milyar 780 milyon dolar seviyesine yükseldi.
Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı ise 767.681 adet olarak gerçekleşti. 2014 yılı Ocak-Aralık döneminde otomobil satışları, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11,63 azalarak 587.331 adete, hafif ticari araç pazarı, aynı dönemde yüzde 4,44 oranında azalarak 180.350 adete geriledi. Daha fazla

Top