Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Girişimcilik Ruhu – M. Uğur Saltık

Günümüzde tüm ekonomik ekosistem içerisinde faaliyet gösteren bireylerle konuştuğumuzda en çok ihtiyaç duydukları şeyin huzurlu, sağlıklı bir şekilde kendine ve ailesine zaman ayırabilecek bir ortamda, iyi para kazandıkları şekilde çalışmak olduğunu öğreniyoruz.

Bu beklentinin formülü de zaman, para ve sağlık üçgeninde farklı yaklaşımlarla açıklanıyor.

Daha fazla

Yakaladığı hızlı büyüme ivmesini nereye kadar sürdürebilir? – Göksenin Karagöz

Türkiye’nin operasyonel filo kiralama şirketleri 2009’dan beri çok hızlı bir büyüme ivmesi yakaladı. Sektörün toplam filo büyüklüğü geçtiğimiz yedi yıl içerisinde 3 kat artarak 330 bini geçti. Bu rakamlar bileşik ortalama ile yıllık yüzde 17.8 gibi bir büyüme oranına denk geliyor. Dolayısı ile hem Türkiye’nin aynı dönemdeki ekonomik büyümesinden, hem de Avrupa’da sektörün büyüme hızından oldukça fazla.

Daha fazla

Otomotiv sektöründe yeni eğilim: Sürücüsüz araçlar – Av. Muhip Şeyda Işıktaç

Yaklaşık yüz yıllık tarihinde otomotiv sektörü, ekonomik büyümede her zaman büyük bir güç oluşturmuştur. Varılan son noktada yine otomotiv sektörü sürücüsüz araçlarla büyük bir atılım yapmak üzeredir. Sürücüsüz araç, bağımsız olarak çevreyi algılayabilen, varış noktasına giden yolu kendisi seçebilen ve sürücü olarak insan gerekmeksizin trafikte yol alabilen taşıtlar olarak tanımlanabilir. Sürücüsüz araçlar yaşantımızı etkileyecek önemli bir teknolojik gelişimdir ve otomobil kullanımı nedeniyle günlük yaşantımızda karşılaştığımız pek çok sorunu çözeceği düşünülmektedir.

Daha fazla

Rekabet Karşıtı Davranış Aynı Dönem & Aynı Nitelik – Şenel Cansı Çatak & Sinan Lahur

Sony Eurasia Pazarlama A.Ş., Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş. ve İstanbul Elektronik Haberleşme ve Altyapı Hizmetleri A.Ş.’ye açılan soruşturmalar; devam eden büyük çaplı birleşme ve devralma nihai incelemelerinin veya rekabet ihlaline yönelik iddiaların konu edildiği soruşturmaların sözlü savunmaları derken Rekabet Kurumu açısından sonbahar oldukça yoğun geçmekte. Rekabet Kurumu’nun tüm bu gündemi arasında verdiği bir karar var ki, Türkiye’deki rekabet hukuku uygulaması için çok büyük öneme sahip. Hatırlanacağı üzere, Rekabet Kurumu 2017 yılına hızlı bir giriş yaparak, Mey İçki Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye (“Mey İçki”) Şubat ayında 156 milyon TL idari para cezası kesti.

Daha fazla

Top