Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

TOKKDER HAKKINDA

Araç kiralama kuruluşlarını aynı çatı altında birleştirmek amacıyla 1996 yılında kurulan TOKKDER, araç kiralama konusunda ülkemizin önde gelen 158 firmasının üye olduğu önemli bir sektör kuruluşudur. TOKKDER; “kiralama” tanımı altında ülkemizde hızla büyüyen ve uluslararası standartlara doğru hızla yaklaşan “Günlük Kiralama” ve hizmet içeriği her geçen gün daha güçlenen “Operasyonel Kiralama” olmak üzere, iki önemli unsuru temsil etmektedir. İlk yönetim kurulu başkanı Sn. Feridun Oktay ALPAY’dır. Daha sonra bu görevi sırasıyla Sn. Başaran ULUSOY, Sn. Abdi AYHAN, Sn. Şevket ESİN, Sn. İlhan YILMAZ, Sn. Önder ERDEM, Sn. İlkay ERSOY, Sn. F. Türkay OKTAY, Sn. İnan EKİCİ sürdürmüş olup; 2024 yılı Mart ayından bu yana Sn. Kağan YAŞA TOKKDER yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir.

TOKKDER hem geçmişte, hem günümüzde kendi çalışma alanında görev yapan kamu kuruluşları ile yapılan ortak projelere destek olmuştur. TOKKDER ve üyeleri sadece kendi haklarının korunmasını değil, sektörün ülke ekonomisine katkı sağlamasını da Dernek Misyonuna katmışlardır.
TOKKDER üyeleri ülkemizde araç kiralama sektörünün gelişiminde önemli bir basamak yaratmışlar ve 2011 yılında ‘’TOKKDER Etik Kurallarını’’ oluşturmuşlardır.
Bu kurallar müşterilerimizin haklarını koruyan, hizmet kalitesini arttıran hedefler yaratmıştır. TOKKDER bu Etik Kuralların yaygınlaşması ve tanıtılması amacıyla mücadele etmekte, aynı zamanda üyelerimizin müşterileri için güvence yaratan bir gönüllü kuruluş olarak hizmet vermektedir.
Dernek olarak hem uzun dönem hem de günlük araç kiralamada kalite standartlarını üst noktaya taşımış olan TOKKDER üyelerini tercih etmenizi öneririz.

TOKKDER Etik Kurallar Kılavuzu

Top