Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

TOKKDER & KKB Kredi Kayıt Bürosu işbirliği ile KBB Reel Sektör Kredi Değerlendirme Sistemi hayata geçirildi

TOKKDER araç kiralama sektörüne fayda sağlayacak çalışmalarına bir yenisini ekledi. TOKKDER üyeleri artık daha etkin risk yönetimi yapabilecek.
Bireysel araç kiralama müşteri adaylarının riskini, TOKKDER standartlarında değerlendirerek, sistemi kullanacak araç kiralama şirketine ilgili müşteri adaylarına “araç ver / araç verme” ve verilebilecek uygun araç grubu önerisi yapacak web tabanlı bir sistem olan “KKB Reel Sektör Kredi Değerlendirme Sistemi” TOKKDER & KKB Kredi Kayıt Bürosu işbirliği ile hayata geçirildi.

Sistemi kullanan araç kiralama şirketi, yine bu sistem üzerinden müşteri adayı ile ilgili daha detaylı bir risk raporunu ulaşma imkânına da sahip olacak.
Uzun bir çalışma maratonundan sonra hayata geçirilen “KKB Reel Sektör Kredi Değerlendirme Sistemi”nin oldukça basit bir kullanımı olduğunu belirten TOKKDER Genel Koordinatörü Tolga ÖZGÜL, sistemin tanıtımı ve kullanımı ile ilgili ilk eğitimin 23 Ocak 2015 tarihinde 18 TOKKDER üyesi firmadan 37 yetkilinin katılımı ile gerçekleştirildiğini belirtti.
Şu an için sadece bireysel (gerçek kişi) müşteri adaylarının riskinin sorgulanabildiği sistemin araç kiralama endüstrisinin daha etkin risk yönetimi yapabilmesini sağlayacağını ifade eden Tolga ÖZGÜL, TOKKDER’in ülke ekonomisi ve araç kiralama endüstrisine fayda sağlamayı amaç edindiğini ve çalışmalarını bu amaç doğrultusunda hızla sürdürdüğünü vurguladı.

Top