Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Araç Kiralamada TOKKDER Etik Kuralları

Kısa ve uzun dönem araç kiralamak isteyen bireysel ve kurumsal müşterilere belirli kalite ve güvenlik standartlarında hizmet almak isterlerse TOKKDER üyelerini tercih etmelerini öneriyoruz.

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği olarak, araç kiralama sektöründe hem üyelerimiz, hem de müşteriler tarafından eksikliği hissedilen ‘‘İş Yapma Kuralları’’ oluşturulmasına öncülük etmek için bir çalışma başlattık. Bu çalışmanın en önemli dayanağı üyelerimizden gelen talepti. TOKKDER’in, üyelerin değerlerini topluma aktarmasını ve bir marka olmasını istediler.

Konuyla ilgili çalışırken kendimizi müşteri olarak konumlandırarak bir araç kiralama firmasının uymasını beklediğimiz etik standartları düşündük. Müşteri olarak bekleyeceğimiz bu standartları değerlendirmeye ve üyelerimizin bu konuda neler yaptığını araştırmaya başladığımızda ise TOKKDER üyelerinin bu taleplerin en önemlilerini zaten karşıladığını gördük.

Firma bazında farklı uygulamalar olsa bile üyelerimizin müşteriye karşı yüksek standartlar taşıyor olması TOKKDER Etik Kurallarının hazırlanmasında en önemli rolü oynamıştır. TOKKDER olarak bu standartları daha yukarı taşımak ve müşterilerimizi bu konuda bilgilendirmek amacıyla TOKKDER Başkanı ve Yönetim Kurulu ile beraber bu çalışmayı hazırladık ve üyelerimizin oylarıyla hayata geçirdik. Etik kuralların oluşturulması sırasında kanunlara uygun hareket etmek amacıyla Prof. Dr. Ziya Akıncı ve Akıncı Hukuk Bürosu’ndan önemli bir destek aldık.

Hedeflerimiz uyum süresi sonunda bu etik kuralların tamamen uygulanıyor olması ve Mart 2012 itibariyle etik kuralların ülkemizde bilinir ve müşteri tarafından talep edilir durumda olmasıdır. Bu kurallarla beraber TOKKDER’in üyelerimizle müşterileri arasında Etik Kurallara dair yaşanacak anlaşmazlıklarında hakem rolü üstlenmesi, müşterilerin yaşadıkları sorunlarda sektörün üst kuruluşuna başvurma imkanının oluşturulması sektörde bir ilk olacaktır. Kısa ve uzun dönem araç kiralamak isteyen bireysel ve kurumsal müşterilere belirli kalite ve güvenlik standartlarında hizmet almak isterlerse TOKKDER üyelerini tercih etmelerini öneriyoruz.

TOKKDER Etik Kuralları İçin Tıklayınız

Selçuk Güven
TOKKDER Genel Koordinatörü

Top