Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Günlük Araç Kiralama Sektörü Uçuşa Geçti!

İlhan Yılmaz: “Bayilik sistemi ile özellikle havaalanı olan illerde büyüdük” Son yıllarda özel havayolu şirketlerinin gelişmesine paralel olarak kişilerin seyahatlerinde daha fazla uçağı tercih etmeleri günlük araç kiralama sektörüne olan talepte patlama yarattı. Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) Yönetim Kurulu Üyesi ve TRIO Car Rental Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Yılmaz, bir dönem lüks ulaşım aracı olarak görülen uçak ile seyahatin yaygınlaşmasıyla birlikte günlük araç kiralamada da büyük bir artış yaşandığını söyledi.

İlhan Yılmaz 3 milyar dolarlık bir hacme ulaşan araç kiralama sektöründe 140 bin araç bulunduğunu belirterek bunun 125 bininin uzun dönem, 15 bin adedinin ise günlük kiralamada hizmet verdiğini kaydetti. Türkiye’deki ekonomik değişimden rent a car sektörünün de etkilendiğini vurgulayan İlhan Yılmaz, günlük kiralamadaki dinamizm çerçevesinde TRIO Car Rental’ ı da yeniden yapılandırdıklarını ve bu çerçevede büyüdüklerini ifade etti. 4 milyon gün kiralama yapılıyor İlhan Yılmaz, esnek kiralama modelleri ve yenilikçi hizmet ürünleriyle Türkiye’de araç kiralama sektörünün genişlemesine katkı sağladıklarını ve bayiler vasıtasıyla Türkiye’ye yayıldıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Günlük kiralamada ülkemizde uluslararası 7 markanın yanı sıra çok ofisli yaklaşık 30 kuruluş ve lokal bazlı tek ofis ile çalışan yaklaşık 650 adet firma bulunuyor. Günlük kiralamada yaklaşık 15 bin araç ile ortalama yıllık 1 milyon 250 bin kişiye 4 milyon gün kiralama yapıyor. Amacımız sektör lideri olmak. Bunun için ülke genelinde 81 ilde örgütlenmeyi ve kusursuz hizmet vermeyi ilke edindik. Bayilik sistemi ile bünyemize kattığımız iş ortaklarımızla Anadolu’ya yayılıyoruz. İstanbul, Ankara,ankara araç kiralama araç kiralama Ankara Ankara otel otel Ankara İzmir’in yanı sıra turizmin hızla yükseldiği Antalya, Samsun, Trabzon, Konya, Kapadokya (Ürgüp), Kayseri ve Erzurum gibi şehirlerin yanı sıra Türkiye turizminin merkezi Antalya’da da hizmet vermeye başladık. TRIO Car Rental olarak böylece üç büyük şehir ile birlikte Anadolu’nun tüm büyük şehirlerine ulaşmış olduk.” İlhan Yılmaz, ürün gamını ve hizmet kalitesini belirlerken müşteri beklentileri ve memnuniyetinden yola çıktıklarını ifade ederek, günlük ve uzun dönem araç kiralama, şoförlü servis hizmetinin yanı sıra, turizm sektörüne de transfer hizmeti sunduklarını tüm ofislerinde de bu hizmetlerle devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Top