Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Karayolları Taşıma Yetki Belgesi Semineri

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği TOKKDER, taşıma yetki belgelerinin kullanımındaki yanlışları gidermek amacıyla “Karayolları Taşıma Yetki Belgesi” konulu bir seminer gerçekleştirdi.

Sunumunu Görsel Danışmanlık firmasının üstlendiği ve 05 Mart 2009 tarihinde TOKKDER Genel Merkezi’nde düzenlenen seminer, gerek konunun önemi gerekse katılım açısından, sektördeki öncülük görevini sürdüren TOKKDER’in üyelerine sunduğu hizmetlerin bir yenisi olmuş oldu. Gelen talepler neticesinde, taşıma yetki belgelerinin kullanımında bir takım yanlışlıklar yapıldığının belirlenmesi

ve düzenlemelerdeki bazı noktalara açıklık getirilmesi nedeniyle organize edilen seminerde, belgelerin yanlış kullanımı sebebiyle ciddi cezalara maruz kalındığına ve sarsıcı maddi kayıpların yaşandığına dikkat çekildi. Üyelerinin işleyişinde herhangi bir ceza ile karşılaşmamasını ve işlerini kanunlara uygun ve verimli bir şekilde yapmasını hedefleyen TOKKDER, firmaların parklarında bulunan ticari araç sayılarından elde edilecek istiap hadlerine göre, beraberce belirlenecek yetki belge türleri konusunda tüm üyelerini ayrı ayrı bilgilendirmeye karar verdi. Yapılacak tetkikler neticesinde Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği TOKKDER’e üye olan firmaların her biri için gerekli olan yetki belgesi tespit edilecek ve firmaya bildirilecek. Böylelikle, Karayolları Taşıma Yetki Belgesi konusunda herhangi bir karanlık nokta kalmayacak. Konuya ilişkin bilgi almak için, www.gorseldanismanlik.com adresi üzerinden irtibata geçilebilir.

Top