Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Günlük Araç Kiralama

Dünyanın küresel bir köye dönüşmesi özellikle ulaşım ve iletişimin yeni olanakları ayaklar altına sermesi ile mümkün hale gelmeye başladı. Bu değişim sürecinde, var olan sektörlerin kimi niteliksel değişimlerinigözlerken, yepyeni hizmetler sunan yepyeni sektörlerin gelişimine tanıklık ediyoruz. Tıpkı araç kiralama sektörü gibi… Sektör, gerek filo kiralama, gerekse günlük kiralama imkanları ile değişen dünyanın, değişen ihtiyaçlarına yeni çözümler sunmaya çalışıyor ve hızla gelişiyor. Günlük araç kiralama hizmetleri ile geniş zamanlarda yapmaya çalıştığımız tatilleri hafta sonlarına sığdırıyor, az zamanda çok iş yapıyor ve uzakları yakın kılıyoruz.Havayolu taşımacılığının yaygınlaşması, günlük araç kiralama konusundaki bilincin artışıyla giderek daha çok sayıda insan günlük araç kiralamayı talep ediyor. Bu yolla hem iş, hem de tatil amaçlı ziyaretlerinde

zamandan ve maliyetten tasarruf sağlıyorlar. Müşteriler kimi zaman satın almayı düşündükleri otomobil markasını kiralama yöntemiyle kullanıyor, deneme amaçlı seyahat ediyor. Seyahatler esnasında otoyol ve yakıt dışında ilave giderleri olmuyor. Tüm bakımları yapılmış, oldukça yeni, sigortalı, emniyetli araçlarla tatsız sürprizler yaşamadan keyifle yolculuk yapabiliyorlar. İş seyahatlerinde hiç tanımadıkları belki ilk kez gittikleri şehirlerde sürücülü kiralama yaparak yabancılık çekmeden şehri turluyor, işlerini konforlarından en küçük fedakarlık yapmadan, en kısa sürelerde halledebiliyor. Özetle, günlük kiralama hayatlarımızı değiştiriyor. Sunduğu olanaklarla zaman, uzaklık, iş, tatil gibi kavramlarla ilgili algılarımızı altüst ediyor, yaşam biçimlerimizi değiştiriyor, bizi özgürlüğün yeni boyutlarıyla tanıştırıyor. Diğer yandan; günlük araç kiralama sektöründe Almanya’da kişi başı harcamanın 27 euro, ülkemizde ise henüz 1,3 euro olduğu göz önüne alındığında; ciddi bir büyüme potansiyeli beklenen bu sektörde şimdiden atılması gereken adımların önemi de bir o kadar ciddiyet kazanıyor.

İKİ SAAT ÖNCE, İKİ SAAT SONRA
TOKKDER üyeleri, günü birlik iş ve tatil seyahatlerinde ülke genelinde ihtiyaca göre her marka, model ve segmentte araç kiralama hizmeti sunuyor. İstanbul’dan bir saatlik bir uçuş sonrası, Akdeniz ya da Ege sahillerine rahatlıkla ulaşılabiliniyor. Model yılları oldukça yeni olan, sigortalı, emniyetli araçlar ile ihtiyaçlarını en rasyonel şekilde karşılayabiliyorlar. Bütün bunlar ödedikleri kira bedeli ve kullandıkları yakıt ücreti dışında ilave bir gider olmadan güvenle yapılabiliyorlar. Ülkemizde uçuş ağının yaygınlaşması sonucunda günlük araç kiralama giderek tercih ediliyor. Bu durum günümüz dünyasında vakit kaybının önüne
geçerek, ekonomik çözümler yaratarak kullanıcılarına zengin avantajlar sunuyor.

Türkiye’nin hemen hemen tüm turizm noktalarında satış ve pazarlama ofislerine sahip olan TOKKDER üyeleri tüketiciye farklı segmentlerde araçlarıyla hizmet veriyor.
TOKKDER üyelerinin kiralık araçlarının özellikleri
Günlük kiralamada 2011-2012 model araçlar, ekonomik, orta ve üst segment de otomatik & manuel vitesli, dizel ve benzinli olarak geniş bir ürün yelpazesinde sunuluyor.
TOKKDER üyelerinin araçlarının bakım periyotları
Araçların periyodik bakımları, araç marka ve modellerine göre değişkenlik göstermekle birlikte, fabrika değerleri çerçevesinde belirlenen bakım aralıklarında yapılıyor.
Ortalama olarak ne kadar ödeniyor?
Araç segmentlerine ve içinde bulunduğumuz yaz sezonuna göre bir örnekleme yapmak gerekirse;


Türkiye’nin hemen hemen tüm turizm noktalarında satış ve pazarlama ofislerine sahip olan TOKKDER üyeleri tüketiciye
farklı segmentlerde araçlarıyla hizmet veriyor.
TOKKDER üyelerinin kiralık araçlarının özellikleri
Günlük kiralamada 2011-2012 model araçlar, ekonomik, orta ve üst segment de otomatik & manuel vitesli, dizel ve
benzinli olarak geniş bir ürün yelpazesinde sunuluyor.
TOKKDER üyelerinin araçlarının bakım periyotları
Araçların periyodik bakımları, araç marka ve modellerine göre değişkenlik göstermekle birlikte, fabrika değerleri
çerçevesinde belirlenen bakım aralıklarında yapılıyor.
Ortalama olarak ne kadar ödeniyor?
Araç segmentlerine ve içinde bulunduğumuz yaz sezonuna göre bir örnekleme yapmak gerekirse;

Ekonomik grup bir araç ile ortalama günlük 80.-TL ile 100.-TL arası,

Orta grup bir araç ile ortalama günlük 110.-TL ile 130.-TL arası,

Üst grup bir araç ile ortalama günlük 150.-TL ile 200.-TL arası

Top