Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Euromaster Türkiye Genel Müdürü – Jean Marc Penalba Röportajı

Firmanızdan ve faaliyetlerinden bahseder misiniz?

Euromaster, yüzde 100 Michelin Grubu iştiraki olan, 1991 yılında Avrupa’da kurulmuş olan bir servis ağı. Bugün Avrupa’da 17 ülkede 2400’den fazla entegre ve franchise servis noktalarıyla hizmet veriyoruz. Bu ülkeler Fransa, İspanya, Almanya, Danimarka, Avusturya, İngiltere, Hollanda, Polonya, Romanya, İsveç, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, İtalya, Norveç, Portekiz, İsviçre ve Türkiye’dir. Euromaster olarak, perakende ve kurumsal müşterilerimize lastik satışı ve lastikle ilişkili hizmetlerin yanında, yağ değişimi, fren sistemi bakımı, periyodik bakım, ücretsiz araç check-up’ı gibi profesyonel araç bakım çözümleri de sunuyoruz.

Operasyonel ve günlük kiralama firmalarına ne gibi hizmetler sunuyorsunuz? Bu hizmetlerinizin sağladığı faydalardan bahseder misiniz?

Euromaster olarak filo müşterilerimize tüm marka lastikler için sökme, takma, lastik oteli ve detaylı raporlama hizmeti sunabiliyoruz. Tüm müşterilerimiz için olduğu gibi, filo müşterilerimizin de bizden servis alırken yaşadığı servis deneyimi ve memnuniyeti bizim için çok önemli. Çalıştığımız filo müşterilerimiz bu konuda bizden oldukça memnunlar ve bu sayede bazı büyük filo müşterilerimize yakında lastikle ilişkili servislerin yanında araç bakım hizmeti de sunmaya başlayacağız.

Bu tarz bir hizmet alırken, operasyonel kiralama ve günlük kiralama firmaları nelere dikkat etmelidir?

Servis hizmeti alırken hem ilgili filo markasının hem de bu markanın müşterilerinin beklentilerini ve memnuniyetini aynı ölçüde önemseyen servislerin seçilmesi gerekir. Bunun yanında servis hizmetlerinin dürüst ve profesyonel bir şekilde sunulması, detaylı ve hatasız bir şekilde raporlanması da çok önemli. Tüm bunların yanında hem kış hem de yaz mevsimi için lastik değişim sezonu gibi yoğun dönemlerde, özellikle müşterilere verilen randevu saatlerine uyulması da büyük önem taşıyor. Euromaster noktalarında söz konusu hizmetleri tamamen şeffaf, her biri alanında uzman bir ekiple ve müşterilerin memnuniyetini daima ön planda tutarak gerçekleştiriyoruz.

Günlük ve Operasyonel Kiralama firmaları ile çalışma ortamı yakalayabilmek için neler yapıyorsunuz?

Hem kurumsal hem de perakende müşterilerimize sunduğumuz hizmet kalitesi, servis deneyimi ve güven duygusunu en üst seviyede tutarak, yüzde 100 müşteri memnuniyeti hedefliyoruz. Bugün 52 ilde 200’e varan servis noktamızla yaygın bir servis ağına sahip olmamız, sunduğumuz servis kalitesi ve kurumsal müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine cevap veren detaylı raporlama sistemimiz bizi bu konuda güçlü kılıyor. Euromaster ağımızda sunulan profesyonel hizmetin yanında merkez ofisimizde sadece filo müşterilerimizin aktivitelerini takip eden ve beklentilerine cevap veren harika bir ekibimiz de var. Tüm bunlar bizi filo müşterileri tarafından tercih edilen bir servis ağı haline getirdi. Euromaster olarak bugüne kadar yakaladığımız bu başarıyı sürdürülebilir kılmayı hedefliyoruz.

Top