Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Murat Erem – Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. Röportajı

Operasyonel kiralama firmalarına sunduğunuz hizmetlerden bahseder misiniz?

Nihai kullanıcılara birçok avantajlı hizmet sunan operasyonel kiralama firmaları otomotiv sektörünün olmazsa olmazı ve değerleri ülkemizde her geçen gün daha iyi anlaşılıyor; bunu da yıllar içerisinde toplam satışlar içerisindeki artan payları ile rahatlıkla gözlemleyebiliyoruz. Buna binaen Ford Otosan olarak biz de müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda kendilerine en uygun çözümler sunarak hizmet etmek arzusundayız.

Operasyonel kiralama şirketlerinin beklentilerini marka olarak karşılayabiliyor musunuz?

Uzun süreli, karşılıklı güvene dayalı pozitif ilişkiler kurarak müşteri beklentilerini her anlamda azami bir şekilde karşılamaya çalışmak birincil hedefimiz. Bunun için hızlı ve zamanında araç temin ve teslimatı; kaliteli, ekonomik ve teknolojik anlamda üstün geniş bir ürün yelpazesi ile nihai müşterilere en uygun çözümleri birlikte sunmak; yurt geneline yayılan yaygın bir bayi yapılanması ve deneyimli kadrolarla doğru teşhis ve hızlı çözüm üretmek yararlandırmaya çalıştığımız hizmetlerden bazılarıdır.

Günlük kiralama firmalarına yaklaşımınız hakkında bilgi alabilir miyiz? Sunduğunuz hizmetlerden bahseder misiniz?

Çok çeşitli müşteri ihtiyaçlarına hızlı, pratik ve anlık çözümler sunabilen günlük kiralama firmaları gerek dönemsel gerek yıl boyu hizmetleri ile otomotiv sektörünün ayrılmaz bir parçası. Biz de bu yüksek enerji, sermaye ve adetler gerektiren çözümün bir parçası olmak için esnek ve dinamik bir yapısal yaklaşım içerisindeyiz.

Günlük kiralama şirketlerinin beklentilerini marka olarak karşılayabiliyor musunuz?

Zamanlamanın ve uygun maliyetin en önemli faktörler arasında yer aldığı günlük kiralama operasyonlarında nihai müşterilerin güvenle ve sorunsuzca kullanabileceği ürünlerimizle beklentileri azami bir şekilde karşılamayı hedefliyoruz.

Operasyonel ve günlük kiralama şirketlerinden beklentileriniz nelerdir?

Beklentilerimiz daha çok uzun vadeli karşılıklı çıkarları gözeterek ortak çözümler üretilebilmesi ve nihai müşteriler nezdinde mükemmel müşteri memnuniyeti yaratmak üzerinedir.

Otomobillerin ikinci el satış fiyatları operasyonel kiralama şirketleri için büyük önem taşıyor? Markanızın ikinci el araç politikaları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Ford olarak operasyonel ve günlük kiralama şirketleri için ikinci araç değerlerinin finansal modellemelerindeki önemini dikkate alarak ürün fiyatlandırma stratejilerimizi bunu destekleyecek şekilde yönetmeye gayret ediyoruz. Ford İkinci El operasyonları olarak ana stratejimiz Ford’un ikinci el değerlerini artırmak ve yeni araç satışlarımızı desteklemektir. Bu strateji doğrultusunda bayilerimizde satılan Ford 2. El araçlarda “Sıfır faizli kredi” desteği, uzatılmış garanti, ekspertiz raporu, servis kampanyaları ve yol yardım vb. hizmetler ile müşterilerimize özel faydalar sunarak ikinci elde de en fazla tercih edilen marka olmayı hedeflemekteyiz.

Ford İkinci El olarak sloganımız olan “Tek Elden Her Hizmet” doğrultusunda, yetkili satıcılarımızın çatısı altında müşterilerimizin güvenilir, hızlı ve kolay bir şekilde ikinci el aracıyla buluşmasını sağlamak için gerekli tüm hizmetleri müşterilerimize sunmaktayız. Ford İkinci el markamıza ve ürünlerimizin ikinci el değerlerine katkı sağlamak için yaptığımız tüm yatırımlar, bizi tercih eden perakende ve filo müşterilerimizin araç değişim dönemlerinde hak ettiği piyasa değerleri ile araçlarını değiştirmelerine ve yeniden Ford’u tercih etmelerine olanak sağlamaktadır.

Satış sonrası hizmetlerde operasyonel kiralama şirketlerine ne gibi avantajlar sağlıyorsunuz?

Ford Otosan olarak, satış ve satış sonrasını bir bütün olarak görüyor, operasyonel kiralama şirketlerine buna uygun teklifler sunuyoruz. Satış sonrasında sunulan indirim, kampanyalar ve sadakate bağlı teşviklere ek, özel müşteri takibi, arızalanan ve hasarlanan araçlara ücretsiz çekici hizmeti gibi müşterilerimize özel hizmetler veriyoruz.

Top