Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Demokrasi Kazandı – Fevzi Türkay OKTAY

Ülkemiz 15 Temmuz’da çok önemli bir demokrasi sınavını geçti. Devlet içinde yapılanan çeteci kadroların ulaştığı büyüklüğü, gücü bu tarihten sonra yapılan operasyonlarla gördük ve dehşete düştük.

Gün demokrasiye sarılma, yaraları sarma günü.

Ekonominin tüm aktörlerinde olduğu gibi sektörümüzde bu zor günlerde adeta bir stres testinden geçti ve geçmeye devam edecek. Piyasalarda yaşanan dalgalanma, kredi kaynaklarında ve maliyetlerinde yaşanan değişiklik, müşterilerimizin bozulan ödeme performansı, artması muhtemel sorunlu alacaklar bilançolarımızı zorluyor ve zorlayacak. Ancak yıllardır profesyonelleşen, organizasyonel olarak gelişen, kaliteli ve deneyimli insan kaynağını artıran sektörümüz bu zor günlerin de üstesinden rahatlıkla gelecektir. Daralan talebe karşı önlemlerini alan, bozulan müşteri kredibilitesini yöneten sektörümüz yarattığı değerle mevcut ve potansiyel müşterilerinin de bu zor günlerde en önemli destekçisi olmaya devam edecektir.

Top