Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

TOKKDER Sektör Buluşmaları – Fevzi Türkay OKTAY

Operasyonel kiralama konum olarak finansal kiralamanın bir kolu ve banka olmayan finansal hizmet sektörü içinde gözüküyor. Operasyonel kiralama şirketleri ortakları tarafından konulan sermayeye ilave olarak bu tutarın en az 4-5 katı kadar daha finansman sağlayarak faaliyetlerini gerçekleştiriyorlar. Uygun maliyetli, uzun vadeli, sürdürebilir finansman kaynakları sektörün en önemli ve en hayati girdisi. Bu kaynağı sağlayan bankalar da doğal olarak bankaları sektörün en önemlisi tedarikçisi.

Hızla büyüyen sektörümüzün bankacılık fonlarına erişiminin devamlılığı için sektörü ve şirketlerimizi bankalara iyi anlatmak, iyi tanıtmak gerekiyor. Bu tanıtımda önemli konulardan bir tanesinin şeffaflık olduğunu daha önceki yazılarımda belirtmiştim. Tüm işlemleri kayıtlı bir sektör olarak şeffaflık konusunda fena durumda değiliz ancak tanıtım konusunda daha fazla çalışmamız gerekiyor. Bu kapsamda TOKKDER Sektör Buluşmaları adı altında bir seri toplantılar organize etmeye karar verdik. Bu toplantıların birincisinde bankalarla buluşmaya karar verdik. Toplantıda sektörümüzü tanıtıp, göstermiş olduğumuz büyüme ve gelişimimizi bankaların Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcıları ile paylaştık. Sektörümüzün maruz kaldığı riskleri ve bunları nasıl yönettiğimizi anlatıp bankaların sektörümüzü fonlama uygulamalarını ve bunları nasıl iyileştirebileceğimizi ele aldık.

Sektör Buluşmaları toplantılarını önümüzdeki dönemde Sigorta Şirketleri, Araç Üretici ve Distribütörleri ile devam ettirmek istiyoruz.

Sevgiyle kalın.

Top