Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Otomotiv Sektörü Auto Summit´te Buluştu

Auto Summit 2016 Otomotiv Ekonomisi Zirvesi Boğaziçi Üniversitesi & CARF (Center For Applied Reseach in Finance) işbirliği ile 7 Mart 2016 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall'da gerçekleştirildi.

Otomotiv ekonomisi ile ilgili farklı unsurların ele alındığı zirvede sektör liderleri endüstrinin geleceği ile ilgili öngörülerini katılımcılarla paylaştı.

Inovasyonun kavramının ön plana çıktığı zirvede dijitalleşmenin araştırma geliştirmeden üretime, satış & pazarlamadan satış sonrası hizmetlere kadar otomotiv endüstrisinin her kademesinde yerini aldığı vurgulandı.

Auto Summit'te TOKKDER genel koordinatörü Tolga ÖZGÜL'ün moderatörlüğünü yaptığı "Yükselen Mobilite: Araç Kiralama & Paylaşım Modelleri" konulu panelde F. Türkay OKTAY, İnan EKİCİ ve Kurthan TARAKÇIOĞLU araç kiralama ve mobilite çözümlerinin bugünü ve geleceği hakkında görüşlerini paylaştılar.

Özellikle Y nesli ile birlikte, tüketici ihtiyaç ve eğilimlerinin araç sahipliğinden mobilite ihtiyacına uygun çözümlere kaymakta olduğu günümüzde araç kiralamanın işletme ve bireylere sunduğu avantajlara vurgu yapıldı. Verimlilik ve sürdürülebilirlik kavramlarına özellikle değinilen panelde araç kiralama sektörünün de zamanın gereklerine hızla ayak uydurmakta olduğu ve gerek işletmelerin gerekse bireylerin mobilite çözüm ortağı olma yönünde adımlar atmakta olduğu ifade edildi.

Top