Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Leaseurope’un 2015 yılı kongresi Portekiz’de gerçekleştirildi

TOKKDER’in de 2011 yılından bu yana üyesi olduğu Leaseurope’un, senelik kongresi Portekiz’in Cascais kasabasında gerçekleştirildi. 33 Avrupa ülkesinden 45 operasyonel, finansal ve günlük / kısa dönem kiralama derneğinin üyesi olduğu Leaseurope’un bu seneki kongresine 500’ün üzerinde üst düzey sektör yönetici yer aldı.

Kongreye TOKKDER’i temsilen TOKKDER yönetim kurulu başkanı Türkay OKTAY ve TOKKDER genel koordinatörü Tolga ÖZGÜL katıldı.

Dünyada ve Avrupa’da makro ekonomik gelişmelerin ve bu gelişmelerin kiralama endüstrisine etkilerinin ele alındığı toplantılarda sektörün geleceğine yönelik öngörüler, fırsatlar ve tehditler sektör liderleri tarafından değerlendirildi.

Bu seneki kongrenin ana temasını kiralama sürecinde yer alan tüm partilere “katma değer yaratmak” oluşturdu. Objelerin interneti ve bulut teknolojisi gibi yeniliklerin müşteri beklentileri üzerindeki etkisi ve kiralama endüstrisinin buna bağlı olarak evrim geçiren hizmet içeriği özellikle üzerinde durulan konulardan oldu.

Kiralama sektörü tarafından müşteriye sunulan ürünün araçtan çok daha fazlası olduğu, her geçen gün içeriği gelişen bir hizmet paketini kapsadığı sektör liderleri tarafından her zamankinden fazla vurgulandı. Müşteri beklentisinin, özellikle Y jenerasyonu ile birlikte, ulaşılabilir, hızlı ve kaliteli hizmete kaydığı gerçeğine dikkat çekilerek sektörün gelişimini bu beklentiyi karşılayacak şekilde sürdürmesi gerekliliğine dikkat çekildi.

Kongrede Türkiye’nin ve Türkiye kiralama pazarının gelişim potansiyeline vurgu yapan bir çok katılımcı, Türkiye’de yatırım planları olduğunu ancak Türkiye’deki politik belirsizlik ve çevre coğrafyasındaki çatışma ortamının bu planlarını askıya almalarına neden olduğunu ifade ettiler.

Top