Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Cemal FENERCİOĞLU – Tur Assist Röportajı

Firmanızdan ve faaliyetlerinden bahseder misiniz?

İspanya’nın önde gelen sigorta, reasürans ve asistans grubu Mapfre’ye bağlı Mapfre Asistencia’nın Türkiye kuruluşu olarak 1996 yılında kurulan Tur Assist, bugün 4 milyonu aşkın lehdara hizmet vermektedir.

Tur Assist tarafından kurulan hizmet birimleri ağı günümüze dek kalite, servis ve hacim anlamında gelişerek, bugün 8500’e yakın hizmet sağlayıcının oluşturduğu dev bir ağ haline dönüşmüştür. Bu ağa dahil olan rent-a-car, kurtarıcı, ambulans, ev onarım, otel, acente gibi firmalar düzenli denetim ve eğitimlerden geçerek en üstün standartlarda hizmet vermektedirler.

Tur Assist’in tüm operasyonları ileri teknoloji ve çağdaş güvenlik sistemleriyle donatılmış çağrı merkezi tarafından yönetilmektedir. Her biri konusunda uzman 500’e yakın operatörün 7/24 hizmet verdiği bu merkez %98’in üzerinde müşteri memnuniyeti oranıyla çalışmaktadır.

Türkiye’de kendi müşterilerine ek olarak sigorta, otomotiv, finans ve diğer sektörlerdeki çeşitli kurumların müşterilerine 24 saat 365 gün hizmetler sunan Tur Assist, oluşturduğu yenilikçi ürün ve uygulamalar ile asistans sektöründeki lider konumu geliştirerek korumaktadır.

Şu anda Tur Assist’in müşterileri için çalışan, çoğu Tur Assist logolu 4000’e yaklaşan çekme ve kurtarma aracı bulunmaktadır. Bunun dışında çok sayıda tesisatçı, otel, organizasyon şirketi, ambulans ve otocam firması, avukat ve doktorlar gibi daha pek çok birim hizmet ağımıza dahildir.

Operasyonel kiralama ve günlük kiralama firmalarına ne gibi hizmetler sunuyorsunuz? Bu hizmetlerinizin sağladığı faydalardan bahseder misiniz?

Operasyonel ve günlük kiralama firmalarına da yol yardım hizmeti sunmaktayız. Bu firmaların araçlarının arızalanması, çalınması veya kaza geçirmesi gibi beklenmeyen durumlarda, Tur Assist, aracın yerinde onarılması veya çekilmesi için bir çekici veya gezici servis aracı göndermektedir. Ayrıca kısa dönem ve uzun dönem kiralama firmalarının müşteri hizmetleri çağrı merkezi operasyonunu yönetmek de verdiğimiz hizmetler arasında.

Bunun yanı sıra yol yardım hizmeti sunduğumuz bütün müşterilerimizin araçları kaza nedeniyle hareket edemez hale geldiğinde Tur Assist tarafından temin edilen ikame araçlar da operasyonel ve günlük kiralama firmalarından temin edilerek bu firmaların iş hacmi artırılmaktadır. Tur Assist’in ikame araç ağı bugün yılda 950.000’i aşkın gün kiralama yapmaktadır.

Bu tarz bir hizmet alırken, operasyonel kiralama ve günlük kiralama firmaları nelere dikkat etmelidir?

Yol yardım hizmeti alan operasyonel kiralama ve günlük kiralama firmaları asistans firma seçiminde; bu firmanın çağrı merkezinin 7/24 hizmet vermesine, alınan hizmetin kapsamına, hizmet ağının yaygınlığına, verilen hizmetin süresi ve kalitesine, yeni araçlarla verilmesine, firmanın teknolojik yeterliliklerine dikkat etmelidir.

Günlük kiralama ve operasyonel kiralama firmaları ile çalışma ortamı yakalayabilmek için neler yapıyorsunuz?

Uzun dönem kiralama firmalarından, hizmet sağlayıcılarımız için dönemsel olarak araç kiralamaktayız.

Birlikte çalıştığımız kiralama firmaları için de maliyetlerini indirmek amaçlı; araç, kasko, lastik vb. ürünler için kurumsal çatı satın alım anlaşmaları sağlamaktayız.

Top