Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

TOKKDER’de yönetim kurulu değişikliği

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) yönetim kurulunun Nisan 2015’de aldığı kararla, ALD Automotive’i temsilen Philippe VALIGNY TOKKDER yönetim kurulu üyeliğine getirildi.

TOKKDER yönetim kurulu üyeliğinden ayrılma kararı alan Central Car Rental genel müdürü Nora KARAKAŞ’tan boşalan TOKKDER yönetim kurulu üyeliğine ALD Automotive Güneydoğu Avrupa Bölge Direktörü ve Türkiye CEO’su Philippe VALIGNY getirildi.

TOKKDER yönetim kurulu üyesi Nora KARAKAŞ’ın araç kiralama sektörüne fayda sağlayan birçok projenin hayata geçirilmesinde pay sahibi olduğunu ifade eden TOKKDER genel koordinatörü Tolga ÖZGÜL, Romanya pazarlarını keşfetme imkânı buldu. Zirve ile ilgili olarak yaptığı açıklamada TOKKDER genel koordinatörü Tolga ÖZGÜL “Global Fleet Zirvesi’nin Türkiye'de düzenlenmesi ve çok sayıda yabancı ve yerli katılımcıyı ağırlaması önemli. Zirvede yapılan sunumlar ve gerçekleştirilen paneller, Türkiye filo pazarının güncel dinamiklerini ve geleceğe yönelik gelişim alanlarını ortaya koyarken operasyonel kiralamanın bu pazardaki “Nora KARAKAŞ’a bugüne kadar sektöre sağladığı ve bundan sonrada sağlamaya devam edeceğine inandığım çok değerli katkılardan ötürü teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Philippe VALIGNY’nin sahip olduğu bilgi ve tecrübe ile sektörümüze fayda sağlayacak yenilikçi birçok projede yer alacağına inanıyor ve kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Philippe VALIGNY 1967 yılında Fransa’da doğmuştur. ESSEC Bussiness School Pazarlama ve Ekonomi rolünün öneminin altını çizdi. Her geçen gün artan hizmet çeşitliliği ve kalitesiyle operasyonel kiralama, sunduğu operasyonel ve finansal avantajların daha iyi anlaşılması ile artık her boyutta filoya sahip işletmelerin tercihi oluyor, kısıtlı kaynakların en etkin şekilde değerlendirilmesine önemli katkıda bulunuyor” dedi. Yönetimi bölümünden 1989 yılında mezun olmuştur. İş hayatına 1991 yılında Bossard Consultants organizasyon ve pazarlama bölümünde başlamıştır. 1993 yılında Renault grubu satış bölümünde göreve başlayan Philippe VALIGNY, 1994-1996 yıllarında Renault Sport ürün yöneticiliği, 1996- 2000 yıllarında reklam ürün müdürlüğü yapmıştır. 2000 yılında Societe Generale grubuna reklam direktörü olarak katılmış ve 2004 yılına kadar görevini sürdürmüştür. 2004 yılı itibariyle Societe Generale’in grup şirketi ALD Günümüzün ve yarının filo dünyasının anahtar unsurlarını tespit etmek için güzel bir platform yaratan zirve, katılımcılara filo dünyasının önemli liderleri ile tanışma imkânı da verdi.l Automotive bünyesinde genel müdür göreviyle ALD Romanya’nın kuruluşunu gerçekleştirmiştir. 2008- 2012 yıllarında ise ALD Ukrayna’nın genel müdürlüğünü yapmıştır. 2012 yılından itibaren Güneydoğu Avrupa Bölge Direktörü ve ALD Türkiye CEO’su olarak Bulgaristan, Yunanistan, Mısır, Romanya ve Türkiye’nin yönetiminden sorumludur. Evli ve üç çocuk babası olan VALIGNY, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Top