Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

TOKKDER araç kiralama sektörüne büyük fayda sağlayacak bir projeye imza atıyor

Araç kiralama sektörüne özel olarak tasarlanan müşteri riski değerlendirme sistemi uygulaması TOKKDER ve Kredi Kayıt Bürosu işbirliği ile hayata geçiriliyor.

Havayolu taşımacılığının yaygınlaşması, artan uluslararası kongre turizmi ve araç kiralama sektörünün kaliteli, modern ve yepyeni araçlarla, makul fiyatlara hizmet sunmaya başlaması günlük kiralamayı sadece turistik amaçlı bir hizmet olmaktan çıkarıp ülkemizin her bölgesinde kullanılan bir hizmet haline getirdi.

Toplumun her kesiminden talep gören araç kiralamanın bu denli yaygınlaşması müşteri riski değerlendirmesini araç kiralama şirketleri için olmazsa olmaz bir husus haline getiriyor. Kiralama şirketlerinin müşterilerinden talep ettiği kira ücretleri kiralanan aracın değeri ile kıyaslandığında araçların güvenilir kişilere kiralanmasının ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor.

Araç kira ücretleri kiralama süreci başında müşterinin kredi kartından tahsil ediliyor. Ancak, araç kiralama şirketleri açısından asıl önemli husus kira ücretinin müşteriden tahsil edilmesinin yanı sıra kiralanan aracın kira süresi sonunda müşteri tarafından sorunsuz bir şekilde kiralama firmasına teslim edilmesi.

İşte TOKKDER ve Kredi Kayıt Bürosu işbirliği ile hayata geçirilecek olan araç kiralama sektörüne özel olarak tasarlanan müşteri riski değerlendirme sistemi araç kiralama firmalarına, müşterilerinin risk değerlendirmesine birkaç dakika içinde ulaşarak kiralama konusunda sağlıklı bir karar vermelerini sağlayacak. Sistem ayrıca doğru kişiye, doğru aracın, doğru şartlarla kiralanmasına da imkân tanıyacak.

Uygulamanın 2015 yılının hemen başında hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Top