Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

TOKKDER Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği’nin (TOKKDER) seçimli Genel Kurul’u gerçekleştirildi. İki yıl için görev yapacak olan yeni yönetim kurulu, DRD Filo Kiralama Genel Müdürü İlkay ERSOY, Hedef Filo Genel Müdürü Önder ERDEM, Avis Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İnan EKİCİ, Trio Car Rental Genel Müdürü İlhan YILMAZ, Fleet Corp Genel Müdürü Dominique CARDINEAU, TEB Arval Genel Müdürü Luc SORIAU, Central Car Rental Genel Müdürü Nora KARAKAŞ, Leaseplan Genel Müdürü Türkay OKTAY ve Zeplin Car Rental Genel Müdürü Hakan SEVİM’den oluştu.
13 Mart 2014 günü Point Otel Barbaros’da gerçekleştirilen TOKKDER Genel Kurulu’nda dernek kurul seçimleri yapıldı. Geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanı İlkay ERSOY, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada göreve geldiklerinde günlük ve operasyonel kiralama sektörünün hızlı ve güvenli gelişimine önemli katkılar sağlayabilmek üzere birçok projeye imza atmayı yönetim kurulu olarak akıllarına koyduklarını dile getirdi. ERSOY, “İki yıllık zaman dilimini sektörümüzün tüm paydaşları için verimli kullanmış ve hayal ettiklerimizi hayata geçirebilmişiz. Öncelikle, sektörümüzün sorunlarına çözüm üretebilmek adına birçok platformda derneğimiz adına önemli iletişim faaliyetleri yürüttük ve yürütmeye devam ediyoruz” dedi.
İlkay ERSOY, sektörün işleyişine yönelik; BDDK’nın “BANKALARIN KREDİ İŞLEMLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK TASLAĞI” ile ilgili, TOKKDER olarak değerlendirmelerini saatler içinde tamamlayarak BDDK ve Başbakanlık nezdinde sektör adına büyük önem taşıyan girişimlerde bulunduklarını ifade etti.
Şoförlü ve lüks araç kiralama konusunda UKOME’lerin aldığı kararlar karşısında hızla komitelerini kurarak sektörün görüşlerini TOKKDER kurumsal kimliği altında ilgili mercilere gerçekleştirdikleri görüşmelerde ilettiklerini ve bu konunun yönetim kurulu olarak takipçisi olduklarını dile getirdi. İlkay ERSOY, “Sektörümüzü uzun zamandır olumsuz yönde etkilemekte olan hafif ticari araçların operasyonel olarak kiralanmasının önündeki engellerin kaldırılabilmesi için 2013 yılında kapsamlı bir proje yürütmeye başladık ve son aşamaya geldik.” dedi.
Yönetim kurulunun faaliyet dönemi içinde gerçekleştirdiği çalışmalarda, TOKKDER’in Türkiye günlük ve operasyonel kiralama sektörleri konusunda tek referans noktası konumuna getirmeyi amaçladıklarını belirterek, “Gerçekleştirdiğimiz sistemli ve yoğun çalışmalar sonuçlarını verdi. Bugün dünyadan ve Türkiye’den kiralama sektörü ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen kişi ve kuruluşlar, öncelikle derneğimize ulaşıyorlar ve sorularına tatmin edici net yanıtlar alabiliyorlar” diye konuştu.
Sektörün insan kaynağı anlamında gelişimine yönelik; TOKKDER şemsiyesi altında PDR işbirliği ile birçok eğitim organize ederek sektörün büyümesini sağlıklı ve sürdürülebilir kılmayı amaçladıklarından bahsetti.
İlkay ERSOY konuşmasını; “Yine sektörümüzün gelişimi için önemli bir eksiklik olan kiralama sektörü ile ilgili sağlıklı veri ve raporların oluşturulmasına yönelik; 2013 yılında hayata geçirdiğimiz operasyonel kiralama sektörü ile ilgili kantitatif pazar araştırması ile önemli yol kat ederek amacımıza ulaştık. Araştırmayı gerçekleştirmek için gerekli izni Rekabet Kurumu’ndan aldık ve Mayıs 2013’de araştırmanın ilk sonuçlarını içeren raporu yayınladık. Söz konusu araştırma periyodik olarak tekrarlanmaya devam ediyor ve sonuçları kamuoyu ile paylaşılıyor. Önümüzdeki dönemde günlük kiralama sektörü ile ilgili de kantitatif bir pazar araştırmasını hayata geçirerek sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmayı arzu ediyor ve bu konudaki değerlendirmelerimizi yapmaya devam ediyoruz” diye sürdürdü.
Küresel alanda TOKKDER’in gelişim ve temsiline yönelik olarak, dünyada ve Avrupa’daki gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen İlkay ERSOY, “Sektörümüzü düzenli olarak gelişmelerden haberdar ediyoruz. Amacımız önümüzdeki dönemde de TOKKDER çatısı altındaki çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettirerek günlük ve operasyonel kiralama sektörlerini daha da ileriye taşımaktır” diye konuştu.

Top