Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Autolead Conference gerçekleştirildi.

A UTOLEAD CONFERENCE, EDUPLUS tarafından; eğitici, farklı, eğlenceli, fırsatlarla dolu ve interaktif bir konferans olarak 12 Aralık 2013 günü düzenlendi. AUTOLEAD CONFERENCE’ın içeriği sektörlere göre hazırlandığından, sadece otomotiv sektörüne özel konular ele alındı. AUTOLEAD CONFERENCE’ta Türkiye’nin en önemli otomotiv kuruluşlarının Yönetim Kurulu Başkanları, CEO’ları, Genel Müdürleri ile finans, pazarlama, satış ve İK yöneticilerinden oluşan yirmiyi aşkın konuşmacı, onlarca oturum ve iş dünyasıyla ilgili önemli konular değerlendirildi. Konferansta TOKKDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Önder ERDEM kiralama sektörüne ilişkin bir sunum yaptı.
Sektör operasyonel kiralamaya kayıyor
Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Başkanı Mustafa BAYRAKTAR, taşıt kredilerine yönelik tedbirler sebebiyle otomotiv piyasasında operasyonel kiralamaya doğru kayışın artacağını tahmin ettiğini söyledi.
BAYRAKTAR, ODD ile Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde hazırlanan “Dünya ve Türkiye Otomotiv Sektörü-2013” raporunun paylaşıldığı toplantıda, otomotiv sektörünün gelişebilmesi için iç pazarın kuvvetli olması gerektiğini vurgulayarak, sektöre yönelik vergi artışlarının pazarın potansiyeline ulaşmasını engellediğini ifade etti. Kredilere yönelik tedbirlerin de otomotiv piyasasını etkileyeceğini belirten BAYRAKTAR, “Ama operasyonel kiralamaya doğru bir kayış var. Bu kayışın daha fazla olacağını tahmin ediyorum. Bu tedbirler, önümüzdeki seneyi çok fazla değil ama bir nebze aşağı yönde etkiler tabi. Önümüzdeki senenin toplam talebinin bu senenin biraz daha altında olacağını tahmin ediyoruz zaten” diye konuştu.
BAYRAKTAR, otomotiv sektörüne yönelik politikalarda hurda araç teşvikinin zaman zaman değil devamlı olarak yer alması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Top