Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

TOKKDER ve FİDER’in destekleri ile 2. Operasyonel Kiralama Konferansı

Operasyonel Kiralama konusuna odaklanan kapsamlı bir etkinlik olan 2. Uluslararası Operasyonel Kiralama Konferansı 21-22 Kasım 2013 tarihlerinde gerçekleştirildi.
2. Uluslararası Operasyonel Kiralama Konferansı’na TOKKDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Önder ERDEM ve Genel Koordinatörü Tolga ÖZGÜL konuşmacı olarak katıldılar.
Operasyonel kiralama ABD, İngiltere, Kıta Avrupası, Japonya ve Avusturalya’da 30 yılı aşkın zamandır istikrarlı şekilde büyüyerek yıllık 300 milyar dolarlık bir işlem hacmine ulaştı. Dünyadaki toplam leasing işlem hacminde yüzde 40’lara varan önemli bir paya sahip. Operasyonel kiralama, satın alma alternatifine karşı kiralama alternatifini çok sayıda opsiyon ile birlikte sunarak ekonomik kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlamakta ve yıllık milyarca dolarlık tasarruf ve verimlilik artışı sağlıyor.
Dünya’da bugüne kadar düzenlenen tamamen operasyonel kiralama temalı ilk ve tek konferansı Amembal&Associates ve Dinamo Eğitim işbirliği ile 20-21 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul’da düzenlendi. Konferans, FİDER, TOKKDER ve 11 yurt dışı leasing derneği ve birliği tarafından desteklendi. Ak Lease, Burgan Lease, Finans leasing, Invigors, Otokoç Otomotiv, Siemens Leasing, Yatırım Leasing ve Ziraat Leasing konferans sponsorları arasında yer aldılar.
2. Uluslararası Operasyonel Kiralama Konferansı’nda konu ile ilgili pek çok farklı konu başlığı, çoğunluğu gelişmiş leasing pazarlarından gelen ve konu hakkında uzmanlık sahibi olan üst seviyede yerli ve yabancı uygulamacılar tarafından ele alındı. Konferansta TOKKDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Önder ERDEM ve Genel Koordinatörü Tolga ÖZGÜL birer konuşma yaparak, sektörün mevcut durumu ve gelişim potansiyeli hakkında önemli açıklamalar yaptılar.

Top