Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Kiralama Sektörüne Yönelik Eğitim Programları Başlıyor

TOKKDER, ülkemizde hızla gelişmekte olan kiralama sektörünün sağlıklı büyümesine katkıda bulunmak üzere üyelerine yönelik gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisini daha ekliyor. Türkiye’nin profesyonel eğitimler konusunda öncü kuruluşlarından PDR Group işbirliği ile düzenlenecek ve iş hayatına ilişkin birçok konuyu kapsayacak eğitim organizasyonları ile TOKKDER üyelerinin ekiplerinin gelişimi sağlanırken, sektörün daha nitelikli insan kaynağına sahip olması da hedeşeniyor. TOKKDER öncülüğünde düzenlenecek bu eğitimlerle; Kuruluşlarda, çalışanların sergileyeceği özgüven, sorumluluk, sadakat, inisiyatif ve bağlılık üzerine kurulu bir kültür yaratmak, Orta ve üst yönetim gruplarının hem iş yönetimi, hem de çalışan yönetimi konusunda yetkinliklerini geliştirmek, Satış ekibi ve satış yöneticilerinin, satış ve pazarlama yeteneklerini arttır- maya yönelik kurumsal eğitim programları ve danışmanlık hizmetleri sunarak ‘İnsan Sermayesi’nin değerini arttırmak, amaçlanmaktadır.
TOKKDER Eğitim Programları

TOPLANTI VE ZAMAN YÖNETİMİ

İki gün sürecek olan bu eğitim 24-25 Mayıs 2013 ve 22-23 Kasım 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu eğitimin amacı, zamanı etkin kullanarak daha etkin sonuç üreten çalışma alışkanlıkları yaratmak, verimliliği arttırmak, toplantı kültürü oluşturmak, toplantı ve zaman yönetimi konusunda uygulanabilir beceriler kazandırmaktır.

MÜŞTERİ ODAKLI SATIŞ STRATEJİLERİ

İki gün sürecek olan bu eğitim 28-29 Haziran 2013 ve 08-09 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu eğitimin amacı, satış temsilcilerinin ve yöneticilerinin, müşterilerinin bakış açılarını daha iyi analiz ederek ihtiyaca yönelik stratejiler geliştirmelerini sağlamaktır.

STRES YÖNETİMİ & ZOR İNSANLARLA BAŞA ÇIKMA

07-08 Haziran 2013

Bu eğitimin amacı, iş ve özel hayatımızda karşılaştığımız stresin etkisini tanımlamak ve stresin olumsuz etkilerini kontrol altında tutmaya yardımcı olacak teknikler ve alıştırmalar sunmaktır.

KENDİNİ VE BAŞKASINI TANIMAK & KİŞİSEL KALİTE VE KİŞİSEL GARANTİ

12-13 Temmuz 2013

Bu eğitimin amacı, bireyin öncelikle kendisini anlaması, sonra birlikte çalıştığı insanları, birlikte iş yaptığı müşterileri algılamasını artırması; bireysel motivasyonunu yüksek tutabilmesi ve bu yolla pozitif enerjisi yüksek ve hizmet anlayışı gelişmiş bireyler olmaları için gerekli pratik bilgiyi paylaşmak ve etkili yeni alışkanlıklar kazandırmaktadır.
KENDİNİ VE BAŞKASINI TANIMAK & KİŞİSEL KALİTE VE KİŞİSEL GARANTİ

12-13 Temmuz 2013

Bu eğitimin amacı, bireyin öncelikle kendisini anlaması, sonra birlikte çalıştığı insanları, birlikte iş yaptığı müşterileri algılamasını artırması; bireysel motivasyonunu yüksek tutabilmesi ve bu yolla pozitif enerjisi yüksek ve hizmet anlayışı gelişmiş bireyler olmaları için gerekli pratik bilgiyi paylaşmak ve etkili yeni alışkanlıklar kazandırmaktır.

TOKKDER ve PDR Group  işbirliği ile düzenlenecek  eğitimler Akmerkez Stylus  Toplantı Merkezi’nde  gerçekleştirilecek. Eğitimlerle  ilgili detaylı bilgilere www.tokkder.org adresinden  ulaşılabilir.

KİLİT MÜŞTERİ YÖNETİMİ

04-05 Ekim 2013

Bu eğitimin amacı, kilit  müşterilerle ilişkide  bulunan yönetici ve satış  sorumlularının, satış süreci ve  satış teknikleri açısından nasıl  bir bilgi, beceri ve stratejiye  sahip olmalarının gerektiğini  uygulamalı bir şekilde  katılımcılara kazandırılmasıdır.

SATIŞTA İLİŞKİ YÖNETİMİ &  ETKİLEME VE İKNA

23-24 Ağustos 2013

Bu eğitimin amacı, ikna ve  etkileme bilincini geliştirmek,  İkna ve etkilemeye zihinsel  ve sosyal hazırlanma  sürecini tanımlamak ve  katılımcıların etkin bir şekilde  hazırlanmalarını sağlamak,  Sürece proaktif hazırlık, beyin  yıkama, olumlama ve model  alma tekniklerini içselleştirmek,  İletişim ve çatışmaya  çözümsel yaklaşım becerilerini  tanımlayıp, uygulanmasını  sağlamaktır.

SATIŞTA KAZANDIRAN  SUNUM TEKNİKLERİ

20-21 Eylül 2013

Satışta Kazandıran Sunum  Teknikleri eğitiminin amacı  katılımcılara, özenle kullanılan  sözel / yazılı ifade, anlamlı  beden dili ve teknolojik görsel  / işitsel araçların desteği  ile izleyicileri kendinden  emin, saygın ve ikna edici  biçimde bilgilendirmelerini,  yönlendirmelerini veya  etkilemelerini sağlayacak  beceriler kazandırmaktır.

SATIŞ TEKNİKLERİ

06-07 Eylül 2013

Satış, insanları anlama  sanatıdır. Alıcının bakış  açısını bilgi, mantık ve  güven vererek, bağlantı  kurarak, doğru sorular sorma  yöntemiyle, değiştirebilme  yeteneğidir. Başarılı bir satış  gücünü meydana getirmek,  iş dünyasında rekabet etmek  arzusunda olan şirketler  için artık her zamankinden  çok daha önemlidir. Satış  mesleği; kişinin sürekli kendini  yenilemesi, geliştirmesi,  network’unu genişletmesi  ve yönetmesi, çok çalışması,  aktif ve sürekli sosyal olma  becerisini gerektirmektedir.  Bu gerçekten müthiş bir  enerji, motivasyon, başarma  duygusu ve hırs anlamına  gelir. Diğer yandan, kişinin  dünyaya pozitif bakabilmesi,  duygularını kontrol edebilmesi,  insanları sevmesi ve yardım  etme isteğine sahip olması çok  önemlidir. Satış elemanlarını  eğitmek, bir şirketin tüm bu  güçlüklerle başa çıkabilmesinin  en etkili yollarından biridir.  Bu programın amacı, satış  profesyonellerini maksimum  verim elde edebilmeleri için  yukarıda belirtilen bilgi ve  becerilerle donatmaktır.

TAKIM PERFORMANSINI  ARTTIRMA VE TAKIMDAŞLIK

İki grup haline iki gün sürecek  eğitim 26-27 Temmuz 2013 ve  06-07 Aralık 2013 tarihlerinde  gerçekleştirilecek. Bu eğitim ile amaçlanan;  takım ruhunu ve kurum  kültürünü güçlendirebilecek,  takımın verimlilik, ilişkiler ve  kalitesine sürekli ve artarak  olumlu katkıda bulunabilecek  şekilde çalışan ve yöneticileri  desteklemek, katılımcıların  iletişim becerilerini  keskinleştirmek ve eğitimden  yüksek motivasyon, yapma  isteği ve pratik uygulama  araçları ile çıkmalarını  sağlamaktır.

Top