Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

TOKKDER Rekabet Semineri

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği TOKKDER, üyelerini rekabet konusunda bilinçlendirmek amacıyla, Actecon’un ortaklarından Ali Ilıcak’ın konuşmacı olarak katıldığı bir seminer düzenledi. Rekabet hukuku konulu seminere katılım beklenenin üzerinde gerçekleşti.

Actecon’un ortaklarından Ali Ilıcak, 26 Temmuz’da araç kiralama sektörü çalışanlarına yönelik bir seminer verdi. Seminer, Rekabet Kurumu cezalarına yol açan hataların, araç kiralama sektörü çalışanları tarafından da yapılmaması açısından bilgilendirici toplantı niteliğindeydi.

Beklenilenin üzerinde katılımın gerçekleştiği seminerde özellikle orta kademe yöneticilerin dikkat etmesi gereken kritik unsurlar katılımcılara anlatıldı.

Geçtiğimiz günlerde Rekabet Kurumu yayınladığı bildiride orta ve küçük ölçekli işletmeler için de Rekabet Hukuku’na uyumun önemini vurgulamış ayrıca küçük işletmeler için alınacak cezaların hayati önem taşıdığını vurgulamıştır. Rekabet Kurumu’nun yaptığı bu açıklamalar doğrultusunda düzenlediğimiz rekabet semineri katılımcılardan oldukça önemli geri bildirim almıştır.

Başta otomotiv sektörü olmak üzere, önemli firmalara rekabet danışmanlığı hizmeti veren Actecon’un TOKKDER ile yürüttüğü ortak çalışmalar önümüzdeki günlerde de devam edecektir.

Top