Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

< Geri

TÜRKAY OKTAY

Yönetim Kurulu Üyesi, LeasePlan Türkiye

Türkay OKTAY, lisans eğitimini ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nde tamamladıktan sonra, İşletme Yüksek Lisans derecesini Bilkent Üniversitesi’nden aldı.

İş hayatına Türk Telekom’da Elektronik Mühendisi olarak başlayan Türkay OKTAY, 1991 yılında Interbank’a geçerek finans sektörüne adım attı. 13 yıl süresince çeşitli bankaların hazine, varlık yönetimi ve fon yönetimi departmanlarında yöneticilik pozisyonlarında görev aldı. 2001-2004 yılları arasında AK Yatırım’da Genel Müdürlük görevini üstlendi. Ardından sektör değiştirerek Derindere Otomotiv Genel Müdürlüğü’nü üstlenen OKTAY, 2008 yılından bu yana LeasePlan Türkiye Genel Müdürü olarak çalışmış, LeasePlan ve ALD Otomotiv’in 2023 Mayıs ayında gerçekleşen global birleşmesi sonrası her 2 şirketin Türkiye Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Türkay OKTAY, 2 çocuk babasıdır. 8 yıl süreyle basketbol antrenörlüğü yapan OKTAY, motor sporları ve tenis ile yakından ilgilidir.

Top