Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

< Geri

ÖZARSLAN TANGÜN

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Enterprise Rent a Car, Türkiye

1971 yılında Malatya’da doğmuştur.

İTU Endüstri Mühendisliği Bölümü’den 1993 yılında mezun olduktan sonra, University of lowa’da burslu olarak İşletme Yüksek Lisans (MBA) eğitimi almıştır.

Özarslan TANGÜN, iş yaşamına Texas’ın en büyük yatırım bankası olan Sothwest Securities’de 1995 yılında başlamış ve 25 kişilik bir analist kadrosuna sahip olan araştırma bölümünü yönetmiştir. Bölüm yatırım tavsiyeleri getirisi sayesinde birçok ulusal başarı elde etmiştir. TANGÜN de kişisel yatırım başarısından dolayı The Wall Street Journal tarafından Amerika’nın en iyi ‘Perakende Sektörü” yatırımcısı seçilmiştir. The Wall Street Journal, Investor’s Business Daily, Barron’s, Fortune Magazine, Bussiness Week, Reuter’s, Dow Jones ve benzeri birçok yerel ve ulusal haber kaynaklarında yorumlarına yer verilmiştir. Aynı zamanda Bloomberg TV, CNBC, ABC, NBC ve FOX gibi televizyon kanallarında programlara katılmıştır.

TANGÜN, piyasa değeri 500 milyon doların altında olan şirketlere yatırım yapan Patara Capital’in kurucu ortağıdır. Özarslan TANGÜN “start-up”’tan halka açık şirketlere uzanan geniş bir yelpazede birçok şirketin yönetim kurullarında aktif görevler almış, şirketlere büyüme kapitali sağlamış, yeniden yapılandırılmalarında, stratejik birleşme ve satın almalarında etkin rol almıştır.

2012 yılında Türkiye’ye dönen TANGÜN, AccessTurkey Capital Group (ATCG)’da Direktör olarak göreve başlamıştır. ATCG Kariyer.net, Sigortam.net Olgun Çelik ve Logipark gibi sektörün lider şirketlerin sahibi olan ve en başarılı serbest yatırım fonunun da içinde bulunduğu ülkenin en önemli yatırım platformlarından biridir.

Özarslan TANGÜN, 2014 yılında araç kiralama firması olan YesOto’ya CEO ve Yönetici Ortak olarak katılmış, dünyanın en büyük araç kiralama firması Enterprise’ı Türkiye’ye getirmekte aktif rol oynamıştır.

Özarslan TANGÜN evli ve üç çocuk babasıdır.

Top