Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

< Geri

İNAN EKİCİ

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Avis & Budget

İnan EKİCİ, Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1991 yılında mezun olmuştur. City University of London’da Ekonomi ve İnsan Kaynakları eğitimi alan EKİCİ; Koç, Harvard, Stanford ve Insead Üniversiteleri’nde liderlik konusunda ve çeşitli alanlarda programlara katılmıştır.

İş hayatına İngiltere’de, Londra Cyprus Credit Bank’de başlayan İnan EKİCİ, 1996 yılında Koç Topluluğu’ndaki uzun kariyer yolculuğuna adım atmıştır. Ford Otosan’da Bölge Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2001 yılında Adana Şube Müdürü olarak Otokoç Otomotiv’deki serüvenine başlamıştır. Daha sonra Ankara Şube Müdürlüğü görevinde bulunmuş, 2006 yılında ise Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

Türkiye, Yunanistan, Macaristan, Ukrayna, Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs ve Kuzey Irak olmak üzere toplam 9 ülkeden sorumlu olan EKİCİ, bu görevinin ardından, 1 Temmuz 2019 itibarıyla, otomotiv perakendeciliği, araç kiralama ve araç paylaşımı sektörlerinde faaliyet gösteren Otokoç Otomotiv’in Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Mart 2018’den Mart 2024’e kadar Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Ayrıca, DEİK Macaristan İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi, DEİK Yunanistan İş Konseyi Başkan Yardımcısı ve Yürütme Kurulu Üyesi, Girişimci Kurumlar Platformu Kurucu Danışmanlar Kurulu Üyesi, Girişimcilik Vakfı (GİRVAK) Mütevelli Heyeti Üyesi ve TOBB Türkiye Otomotiv Ticaret Meclisi Üyesi’dir.

Top