Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

< Geri

İNAN EKİCİ

Yönetim Kurulu Başkanı, AVIS & BUDGET & ZIPCAR Türkiye

1970 yılında Adana‘da doğan İnan EKİCİ, 1991 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü‘nden mezun olduktan sonra sırasıyla; Gazi Üniversitesi’nde Şehir ve Çevre Bilimleri, Londra City University’de Makro Ekonomi, İnsan Kaynakları ve University of North London’da İşletme eğitimi almıştır. Koç Gurubuna katıldıktan sonra ise Koç Üniversitesi, Insead Business School, Stanford Üniversitesi ve Harward Business School’da liderlik eğitimleri ile yönetici geliştirme programlarına katılmıştır.

İş yaşamına Londra Cyprus Credit Bank‘ ta başlayan İnan EKİCİ, 1995 yılında Türkiye‘ ye dönerek 2000 yılına kadar Ford Otomotiv San. A.Ş.‘de Bölge Müdürü olarak görev yapmış, 2001 – 2006 yılları arasında Otokoç Otomotiv Tic. San. A.Ş. de sırasıyla Adana ve Ankara’da Şube Müdürü olarak çalışmıştır. EKİCİ, 2006 yılından bu yana ise Otokoç Otomotiv Tic. San. A.Ş. / Türkiye’de Avis, Avis Filo, Budget ve Zipcar’ dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Otokoç Otomotiv’in araç kiralama hizmetlerini sunduğu diğer ülkeler de (Azerbaycan, Kazakistan, K. Irak, Macaristan, K. Kıbrıs, Gürcistan, Ukrayna ve Yunanistan) yönetimsel olarak EKİCİ’ye bağlı bulunmaktadır.

Junior Chamber International, Mülkiye Birliği, Çankaya Rotary Kulübü, Skal İstanbul ve DEIK Macaristan İş Konseyi Başkan Yardımcısı olan İnan EKİCİ, evli ve 2 çocuk babasıdır. İnan EKİCİ, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Top