Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

< Geri

FIRAT FİDAN

Yönetim Kurulu Üyesi, ASF Otomotiv

1979 yılında doğmuştur.

Virginia Polytechnic Institute State Üniversitesi Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümünden 2002 yılında mezun olan Fırat Fidan, MBA eğitimini American University Washington D.C’de Uluslararası Pazarlama ve Girişimcilik alanında yapmıştır. Aynı zamanda yan dal olarak İşletme Lisans diplomasına da sahiptir.

İş hayatına kurucu ortağı olduğu VPI BROS e-ticaret girişimi ile başlayan Fidan, profesyonel hayatını FT Tuning ve Agras Otomotiv Kurucu Ortağı, FDN Grubu Yönetim Kurulu Üyeliği, ASF Otomotiv Yönetim Kurulu Üyeliği, FAZ Oto Kiralama & Agras Oto Kiralama Yönetim Kurulu Üyeliği ile sürdürmektedir.

Faz Oto Kiralama A.Ş. çatısı altında 2002 yılından bu yana Avrupa’nın en büyük araç kiralama şirketi Europcar’ın Türkiye temsilciliğini yürütürken, 2022 Kasım ayında yapılan dev yatırım hamlesiyle ise İspanyol Goldcar’ın şirket bünyesine dâhil olmasında aktif rol oynamıştır. Halen Europcar ve Goldcar Türkiye markalarının CEO’luğunu üstlenmektedir.

2007 – 2011 yılları arasında Genç REYSAD (Renault Yetkili Satıcılar Derneği) Kurucu Başkanı olarak görev yapan Fidan, Hazine Müsteşarlığı tarafından onaylanmış Akredite Melek Yatırımcısı ünvanının yanı sıra Türkiye’de bulunan birçok melek yatırım ağına da üyedir. Girişimcilik alanında faaliyetler gerçekleştiren farklı derneklerde hem üye hem de başkan olarak görev almıştır.

Fidan 2017 yılında İtalyan-Amerikan ortak çatısı altında faaliyet gösteren ve dünyanın en başarılı genç liderler listesi olarak adlandırılan Consiusa’a katılan tek Türk olmuştur.

Aynı zamanda Beşiktaş JK Futbol Altyapı, Kadın Futbol ve Espor’dan Sorumlu Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de sürdüren Fidan, Avrupa Kulüpler Birliği (ECA) bünyesinde faaliyetler yürüten Kadın Futbol Komitesi’ne seçilmiş ve görevine devam etmektir.

Top