Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

AYTEKİNHAN YILDIRICI

AYTEKİNHAN YILDIRICI

Yönetim Kurulu Üyesi

1957 İstanbul doğumlu Aytekinhan YILDIRICI bir yandan eğitimini sürdürürken, diğer yandan da zorunlu nedenlere 13 yaşından itibaren iş hayatına girdi.
1975 yılında Esin Şirketler Topluluğu bünyesine katıldı. 1976 yılında Europcar’ın Türkiye’ye gelmesini takiben oto kiralama alanında çalışmaya başladı. Yaklaşık 23 yıl süre ile Europcar’da, Numan ESİN, Hüseyin KURTOĞULLARI ve Bahattin YÜCEL gibi ustalarla, ülkemizdeki oto kiralama işinin gelişimine paralel olarak her ölçekte, açılan her ofiste ve nerdeyse her kademede görev yaptı.
1988 yılında, Türkiye’de belki de ilk sayılabilecek filo kiralama işini geliştirebilmek için çok uğraştı ama o günün şartlarında istenilen netice alınamadı.
1994 yılında ülke dışındaki örneklerden esinlenerek gerçek manada Filo Araç Kiralama ile daha da yakından ilgilendi, bu alanda gelişimi sağlayacak önemli girişimlerde bulundu ancak mensubu olduğu Europcar – Esin bünyesinde buna muvaffak olamadı. 1998 yılında projelerine destek veren Derindere Ailesi’nin teklifini kabul etti ve 12 yıldan bu yana da aynı çatı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu arada 2003 yılının sonunda Esas Holding ve Derindere ile ortak olarak, Ticari Araç Kiralama alanında faaliyette bulunan DESAS A.Ş. (Renty) firmasını kurdu. Halen Murahhas Üyeliğini devam ettirmekte olduğu Derindere Turizm Otomotiv San. Ve Tic. A.Ş.’de çok kısa sürede başarılı olarak gelişen ve 3.500 adet araçlık bir filoya ulaşan bu şirketin % 100 hisselerini TII unvanlı Kuveyt’li yatırım gurubuna satarak farklı bir alanda da tecrübe edinmiş oldu.
Özel ilgi alanları arasında doğada fotoğraf çekmek, basketbol oynamak, motor sporları ve özellikle de motosikletle seyahat etmek yer almaktadır. Aytekinhan YILDIRICI evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Top