Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

< Geri

İLHAN YILMAZ

Yönetim Kurulu Üyesi, TRİO Car Rental

1968’de Ankara’da doğdu. İlk-orta ve lise tahsilini Ankara’da bitirdikten sonra yüksek tahsilini Akdeniz Üniversitesi, Makina Bölümü’nde tamamladı.

İş hayatına 1985 yılında Kaya Otomotiv San. ve Tic. A.Ş / İdari İşler Bölümü’nde başladı. 1986-1987 yılları arasında, Aydın Petrol San. Tic. A.Ş.’nde, 1987-1988 yılları arasında Kaya Renault Servis San. Tic. A.Ş.’nde İdari işler ve Muhasebe bölümlerinde çalışmıştır. Decar Oto Kiralama şirketinde 1989 yılında Antalya’da başladığı görevinde, 1992 yılında İstanbul’a şirket merkezine transfer olarak aynı şirketin çeşitli yönetim kademelerinde 16 yıl görev aldıktan sonra, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak ayrıldı. 2004 yılı Ekim ayında diğer iki ortağıyla beraber TRIO Car Rental A.Ş. kurduktan kısa bir süre sonra, İDOL Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.’yi kurdu. TOKKDER ’in 2003-2008 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı ve sonra ki yıllarda da TOKKDER Yönetim Kurulunda farklı görevler almıştır.

Türkiye’nin en büyük Ticaret Odası ve dünyanın beş büyük ticaret odasından biri olan İTO/İstanbul Ticaret Odası 2018 yılı Meslek Odası seçimleri neticesinde “OTO KİRALAMA” sektörü ilk defa İTO Meslek Komitelerinde yer almayı başarmıştır. Bu sayede; İstanbul Ticaret Odası Meslek Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi unvanını almıştır.

Türkiye Fikir ve Kültür Derneği, TÜRSAB/Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Rent a Car komitesi ve SKAL İstanbul derneği üyesidir.

Top