cep müzik indir boğazda iftar Teknede düğün Teknede mezuniyet yemekli boğaz turu

Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Sürücü Kursları Pazarında Rekabet

Rekabet Kurulu Samsun ve Nevşehir’de faaliyet gösteren sürücü kurslarının anlaşarak kurs ücretlerini belirledikleri yönünde yapılan ihbarlar üzerine yürütülen iki ayrı önaraştırma sonucunda Samsun’da 30, Nevşehir’de 17 olmak üzere toplam 47 sürücü kursu hakkında soruşturma açtığını kamuoyuna duyurdu.

Kurs ücretlerini anlaşarak belirledikleri ihbar edilen sürücü kurslarına açılan soruşturma için geç kalınmış olabileceğini düşünen sürücü adayları olsa da sürücü kurslarının birlikte fiyat belirlediklerine dair şikayetler 2007 yılından bu yana sıklıkla Rekabet Kurulu gündemine konu olmuştur. Rekabet Kurulu da çeşitli illerdeki sürücü kurslarına  karşı incelemelerinde kursların birlikte fiyat belirlediklerini tespit etmiş fakat ağır para cezaları uygulamayarak bir nevi sektörü sonraki zamanlar için uyarmıştır. Daha fazla

“Kiralama Sektörü, Tüketici İhtiyaçlarına Farklı Açılardan Karşılık Veriyor”

Türkiye Otomotiv pazarında, 2012 yılı 6 aylık döneminde otomobil satışları bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15,62 azalarak 244.490 adete geriledi. Geçen sene aynı dönemde 289.746 adet satışa ulaşılmıştı. Yılın ilk yarısında göreceli baz etkisi daha yüksek olduğundan yılın ikinci yarısı bir önceki yıla nazaran nispeten daha olumlu bir seyir izleyerek sene sonunda 550-560.000 adet aralığında yani geçtiğimiz yıla nazaran yüzde 6 bir gerilemeyle kapatacağını öngörmekteyiz.

Daha fazla

Jeep Compass Yenilendi

Jeep markasının kompakt SUV segmentindeki temsilcisi Compass, yenilenen dış ve iç tasarımı sahip versiyonuyla ülkemizde de satışa sunuldu. 2.0 litre enjeksiyonlu benzinli motor, 156 bg güç ve 190 Nm tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanmasını 10.6 sn’de tamamlayan ve 183 km/s’lik maksimum hıza erişebilen yeniJeep Compass, 100 km’de ortalama 8.2  litrelik yakıt tüketim değeriyle de dikkat çekmeyi başarıyor

Top