cep müzik indir boğazda iftar Teknede düğün Teknede mezuniyet yemekli boğaz turu

Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

TOKKDER ve TNS Global İşbirliği ile Gerçekleştirilen Sektor Raporu

TOKKDER’in yaptığı ve sektörün %71’inin temsil edildiği bağımsız bir araştırma sonusunca; Türkiye Operasyonel Kiralama Sekötrü aktif toplamının 7 Milyar TL’ye ve 170 bin araçlık büyüklüğe ulaştığı görüldü. Sektörde tercih edilen markalar arasından en büyük payı Renault alırken, en çok manuel ve dizel araçların tercih edildiği görüldü.
Rapor İçin Tıklayınız


Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği(TOKKDER), bir ilke imza atarak, bağımsız araştırma şirketi TNS Global işbirliği ile Türkiye Operasyonel Kiralama Sektörü’nü inceleyen bir rapor  yayınladı. Rapor sonuçlarına göre sektörün mevcut durumu analiz edilirken, büyüme potansiyeli de önemli sonuçlar arasındaki yerini aldı.

TOKKDER üyelerinin katılımı ile sektör için ilk kez böyle bir araştırma yapıldığını ifade eden TOKKDER Başkanı İlkay Ersoy, Türkiye Operasyonel Filo Kiralama Sektörü’nü rakamlarla açıkladı. Sektörün 2012 yılsonu itibari ile 6 Milyar 792 Milyon 416 TL’lik aktif büyüklüğe ulaşmış olduğunu belirten Ersoy, sektörde 170 bin 31 arasın olduğunu söyledi. Sektör kapsamında 2012 yılında toplam 67 bin 728 araç alındığını söyleyen İlkay Ersoy, sektörün 15 bin 880 adet kurumsal müşteri portföyüne sahip olduğuna da dikkat çekti.

Top